Laserová stanice – popisovací a odmašťovací buňka

Publikováno 03. 01. 2019


Koncem roku 2018 jsme úspěšně instalovali dvě laserové stanice pro českého výrobce zamykacích systémů pro automobily.


Technický popis buněk

Laserová buňka obsahuje dvě samostatná pracoviště – popisovací a odmašťovací. Popisovací část slouží k popisu auto zámků symboly a kódy dle zadání zákazníka. Odmašťovací část slouží k odmaštění a zdrsnění části kovové a plastové plochy auto zámků, na kterou je pak nanášen tmel.

Popisování je prováděno dvěma skenerovými laserovými hlavami, z nichž každá popisuje pouze z jedné strany auto zámku. Každá skenerová hlava má svůj zdroj laserového paprsku generovaný vláknovým laserem a svůj řídící počítač. Popisovací část obsahuje monitor a klávesnici pro kontrolu a úpravu popisovaného kódu.

Odmaštění je prováděno čtyřmi skenerovými laserovými hlavami, z nichž každá odmašťuje pouze část kontury na každém auto zámku. Každá skenerová hlava má svůj zdroj laserového paprsku generovaný vláknovým laserem. Každý laser obsahuje svou řídící jednotku a všechny čtyři lasery jsou propojeny do jednoho řídícího počítače.

Celé zařízení je vsazeno do konstrukce z hliníkových profilů s vnějším plechovým krytováním a dveřmi pro servis a údržbu. Každá skenerová hlava je uchycena na svém vlastním automatickém posuvu pro seřízení ohniskové vzdálenosti od popisované a odmašťované plochy. Součástmi zařízení jsou dále hlavní rozvaděč, ovládací panel řídicího systému, ovládací panel s monitorem a klávesnicí, vedení vzduchotechniky pro odsávání uvnitř buňky. Součástí buňky není odsávací zařízení.

Celé zařízení je integrováno do linky uživatele a pracuje v automatickém provozu. Řídicí systém je napojen na dopravníkový systém uživatele a přijímá od něj informace o poloze a typu auto zámku.

Dopravu a polohování auto zámku zajišťují dopravník, stopery a centrovací nože.


Rozměry zařízení

Rozměry:   
- šířka:   2490 mm (bez dopravníku); 3000 mm (s dopravníkem)
- výška:   2200 mm
- hloubka: 1500 mm (bez ovládacích panelů)
Hmotnost:  1300 kg

Proč spolupracovat právě s námi?

 • Více než 29 let zkušeností v oboru,
  přes 6 000 realizovaných zakázek.

 • Komplexní řešení na míru pro všechna průmyslová odvětví po celém světě.

 • Velké množství stálých zákazníků (viz naše reference).

 • Silný tým odborníků pro všechny etapy
  projektu
  , od projekce až po servis.

 • Vlastní silné projekční, konstrukční
  a výrobní zázemí.

 • Stabilní česká firma s mezinárodními
  zkušenostmi.