Automatická linka pro montáž autodílů - ambiciózní projekt v Brémách

Publikováno 27. 08. 2021


Společnost TMT dokončuje implementaci ambiciózního projektu v německých Brémách.

Je jím automatická linka pro montáž autodílů v taktu 40s. Celý projekt trvá více než dva roky a jeho podstatou je automatická montáž na sofistikovaných přípravcích, které TMT vyvinulo pro výrobu dílů s přesností až +/-0,05 mm. 

Automatickou montáž provádí 4 roboty ABB a 4 manipulátory. Manipulují a skládají díly nebo je šroubují automatickými šroubováky Weber. Jejich přesnost práce zajišťuje kamerové navádění. 

Smontované autodíly vyjme ABB robot z montážního přípravku a vloží je do kontrolní stanice Zeiss, kde se proměří. Následně je díl naložen na AGV vozík, oštítkován a expedován k dalším procesům.

Řízení linky je realizováno PLC Siemens S7 1500 Safety, programovací prostředí TIA Portál v 15 SP1. Komunikační sběrnice je Profinet/ProfiSafe. Datová složka IT je řízena SW Siemens WinCC běžící na serveru Siemens  komunikující s produkčními databázemi SQL. Výrobní a receptové informace jsou uchovány v SQL databázích.  Obě vrstvy OP i IT spolu úzce spolupracují a vzájemně se přepínají v řízení.

Linka je složena z funkčních technologických a verifikačních modulů. Jednotlivé moduly jsou volány jako funkce s parametry. Řízení linky je v souladu s Industry 4.0 myšlenkou.

Celý systém je napojen na vzdálenou správu a umožňuje servis nebo diagnostiku z TMT. 

Why cooperate with us?

  • Over 30 years of experience in engineering,
    more than 6 000 implemented projects.

  • Complex tailored solutions for all industries
    all over the world.

  • Lots of regular customers (see our references).

  • Strong team of professionals for all project phases, from design to service.

  • Own strong design, engineering and production facilities.

  • Well-established Czech company with international experience.